UITSLAG VERKIEZINGEN

De Kiescommissie heeft de telling van stemmen onder het evenredige vertegenwoordigingssysteem (PR) voor de verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden op 5 maart afgerond.

Volgens de commissie waren er woensdagochtend 10.739.115 stemmen geteld onder het PR-systeem. De verdeling is als volgt:

  • Rastriya Swatantra Party (RSP) 139.235
  • Nepali Congress 749.583
  • CPN (UML) 448.854
  • Nepalese Communistische Partij 773
  • Shram Sanskriti Partij 649
  • Rastriya Prajatantra Partij (RPP) 472

Andere partijen slaagden er niet in de drie procent drempel te halen dat onder het PR-systeem geldt, aldus de commissie.

Als grootste partij in het volgende parlement is de Rastriya Swatantra Party (RSP) nu verantwoordelijk voor het vormen van een nieuwe regering.

Bij de verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden behaalde de RSP 182 zetels. In het Huis van Afgevaardigden met 275 leden is dit slechts twee zetels verwijderd van een twee derde (184) meerderheid.

N.B. De RSP is een jonge partij die pas in 2022 is opgericht!

 

Deze website is gebouwd met Joomla 5. © JSMAPD

De tijd in Nepal

De tijd in Nepal is nu